Tradicionalni slovenski zajtrk

Tudi letos smo na tretji petek v novembru, 20. 11. 2020, obeležili dan slovenske hrane in spremljajoči Tradicionalni slovenski zajtrk, ki je letos že deseti po vrsti. Ker ga letos nismo mogli obeležiti v šoli, so ga učenci s starši doživeli doma.

Letos so imeli starši še večjo vlogo, da so otrokom predstavili pomen rednega zajtrkovanja ter poseganja po lokalnih živilih. Hrana, ki je pridelana in pripravljena v bližini, je bolj sveža, bolj hranljiva, polnejšega okusa. Vse te prednosti nam zagotavlja lokalna oziroma slovenska hrana.

V zdravi prehrani se priporoča uživanje rednih obrokov, to je štiri do pet obrokov dnevno, od katerih je zajtrk najpomembnejši. Zelo pomembno je začeti dan z zajtrkom, ki telo oskrbi s potrebno energijo in hranilnimi snovmi po daljšem obdobju preko noči.

V petek so si učenci pripravili zajtrk, ki je vključeval živila, značilna za »klasičen« Tradicionalni slovenski zajtrk, in sicer kruh, maslo, med, mleko in jabolko. Pomagali so tudi pripraviti mizo, pogrinjek, pribor, skodelice in krožnike.

S tem namenom so imeli učenci 2. razredov, v petek, 20. novembra, naravoslovni dan  SLOVENSKI TRADICIONALNI ZAJTRK.

Fotografije z zajtrka bodo kmalu objavljene.

Morda vam bo všeč tudi...